ELEKTROSMOG INFO
typy a zdroje radiácie, možné dôsledky na človeka
meranie úrovne, expozičné limity, ochrana a eliminácia, poradňa a diskusia
6 online • návštevy: 222 / 1117023
Aktuality
V aktualitách je možné vyhľadať ľubovoľný text

23.11.2017
KNIŽNÁ PUBLIKÁCIA O ELEKTROSMOGU JE UŽ V PREDAJI

"DOBA JEDOVÁ 7 - ELEKTROSMOG"
Martin Blank, PhD., vedec a výskumník, docent katedry fyziológie a bunkovej biofyziky Kolumbijskej univerzity, autor článkov na tému stresových proteínov, patofyziológii o biologických účinkoch elektromagnetických polí

Silné mikrovlnné žiarenie vyháňa vrabce z centier miest. Borovice rastúce u radarových staníc a antén majú menej ihlíc a odumierajú v mladšom veku. Žaburinky na hladinách rybníkov v blízkosti zdrojov vysokého napätia živoria a kravy na rovnako položených pastvinách vykazujú poškodenie DNA buniek. V oblastiach so silným elektromagnetickým poľom hniezdi menej vtákov a včiel, netopiere, lososy a ďalšie živočíchy nedokážu pod jeho vplyvom využívať prirodzený navigačný zmysel. A čo človek?

Štúdie dlhodobo preukazujú vyšší výskyt Alzheimerovej choroby, neplodnosti, depresie, ADHD, ochorení srdca, nádorov mozgu, prsníkov, slinných žliaz a ďalších typov rakoviny v regiónoch so silným elektromagnetickým znečistením. Ešte väčšiemu riziku sú vystavení pracovníci elektroenergetických závodov, zvárači, lekári, zubári, letoví dispečeri a posádky lietadiel, zamestnanci telekomunikácií, stavební robotníci, ale tiež napríklad holiči a kaderníčky, šičky, krajčírky a krajčíri, lebo aj holiace strojčeky, sušiče vlasov a šijacie stroje generujú žiarenie spôsobujúce bunkový stres a poškodzujúce genetickú informáciu buniek. A ak ani vy nedokážete väčšinu dňa odložiť mobilný telefón, spíte v miestnosti s televízorom v pohotovostnom režime stand-by, "varíte" v mikrovlnke a žijete v dome neďaleko stožiarov alebo transformátorov vysokého napätia, zbystrite pozornosť. Nádory na tej strane hlavy, kde držíte telefón, nie sú výmyslom sekty čudákov usilujúcich sa o návrat do stredoveku, ale skutočnosťou doloženou vedeckými výskumami.

Možno zabrániť zdravotným následkom elektrosmogu pri zachovaní civilizačných vymožeností?